Na narty w góry południowego Tyrolu we Włoszech

Kategoria: Narty

Góry południowego Tyrolu to ponad osiemdziesiąt szczytów, które sięgają trzech tysięcy metrów wysokości. Znajdują się tam Dolomiti Superski, czyli połączone trasy i wyciągi narciarskie najpopularniejszych regionów turystycznych oraz Ortler Skiarena, czyli region narciarski położony u stóp najwyższego szczytu. W tym miejscu znajdują się również Dolomity, górskie pasmo wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Rejon narciarski

Góry południowego Tyrolu uwielbiają wszyscy miłośnicy sportów zimowych. Jest tam trzysta słonecznych dni w roku, wszystkie trasy utrzymane są w idealnym stanie a do tego majestatyczna sceneria gór od zawsze przyciągają turystów i narciarzy z całego świata. W regionie tym oferowane są doskonałe trasy biegowe i zjazdowe tak dla narciarzy jak i dla snowboardzistów. Korzystać z nich mogą osoby na wszystkich poziomach zaawansowania. Istnieje aż ponad sześćdziesiąt szkółek narciarskich.

Na wielu stokach organizowane są właściwie codziennie imprezy, na których można świetnie się zabawić i spędzić czas po całodziennym przebywaniu na trasach zjazdowych. Południowy Tyrol nie jest jak do tej pory często odwiedzany przez turystów z Polski, jednak z roku na rok ich liczba się zwiększa. Ten region Włoch ma naprawdę wiele do zaoferowania. Dolomity, które w lipcu 2009 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO przyciągają swoim urokiem podobnie jak piramidy w Egipcie czy też meczet Taj Mahal w Indiach.

Turystyka narciarska

Posiadają jedne z najbardziej atrakcyjnych krajobrazów górskich. Cały region charakteryzuje się nie tylko walorami narciarskimi, posiada również bogatą i przepyszną kuchnię. Zjeżdżając trasami narciarskimi w dół, można zatrzymać się w wielu schroniskach, które oferują turystom pyszne dania lokalnej kuchni. Wszędzie tam można dotrzeć nie odpinając nart, tak więc pobyt można uznać za krótki ale za to treściwy.

na narty w Dolomity

Jeśli stawiamy na różnorodność tras, należy wybrać pobyt w Dolomiti Superski. Jest to dwanaście ośrodków narciarskich, położonych w bliskim sąsiedztwie. Posiadają one łącznie 1200 kilometrów tras narciarskich, które można pokonywać po wykupieniu jednego karnetu. Dzięki temu podczas dłuższego pobytu można odwiedzić wiele miejsc i nie zaprzątać sobie głowy wykupowaniem kolejnych biletów na przejazdy.

Na każdej trasie znajduje się kilka panoramicznych punktów widokowych, wiele schronisk i punktów, w których można skorzystać z pomocy medycznej lub serwisu sprzętowego. Pobyt w Dolomiti Superski usatysfakcjonuje każdego, nawet najwybredniejszego miłośnika narciarstwa.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>