Pomysły na tanie podróżowanie

Kategoria: Turystyka

Ludzie nie podróżują. Nie podróżują, bo mają ku temu, jak im się wydaje, solidne argumenty. Brak czasu. Brak pieniędzy. Brak pomysłów. Brak towarzysza podróży. Podróżują pasjonaci. Czasem za darmo, a czasem za drobną opłatą. Sami lub z nowo poznanymi ludźmi. Jak to możliwe?

Podróżowanie może być tanie, przyjemne i inspirujące. Tak naprawdę wystarczy szczypta śmiałości, odrobina szaleństwa i internet. Internet jest dla nas łącznikiem z innymi ludźmi, jest też źródłem pozyskiwania informacji, ale też źródłem pomysłów. Znacie te słowa – „autostop, autostop, wsiadaj bracie, dalej, hop!”? Oto odpowiedź na pytanie, jak przemieszczać się za darmo. Ta forma podróżowania wymaga minimalnych nakładów finansowych, ale za to cierpliwości nie powinno nam brakować. Czasem na „okazję” trzeba czekać chwilę, czasem kilka godzin. Autostop jest jednocześnie inspirujący, pozwala na poznanie nowych ludzi, czasem nawet na zawarcie dłuższych znajomości. Otwartość, jaką mają w sobie autostopowicze, ale też kierowcy, to jedno z ważniejszych czynników „taniej podróży”.

podróżowanie autostopem

Tanie, a nawet za darmo można też spać. Couchsurfing, to „współczesny wynalazek”, dzięki któremu możemy spać w dowolnym miejscu na świecie. O ile ktoś zechce nas przyjąć. A przyjmuje często i niemal wszędzie. Ten sposób goszczenia podróżników nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięty w Polsce, ale na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych jak najbardziej. Jak znaleźć darmowy nocleg? Wystarczy zarejestrować się na stronie couchsurfingowej i „zapytać” o możliwość noclegu. Gospodarze, oprócz tego, że nas ugoszczą, często oprowadzą również po swoim mieście, ulubionych miejscach i najbliższej okolicy. Dlaczego za darmo? Bo być może oni kiedyś będą potrzebowali noclegu u nas albo gdziekolwiek indziej!

Podróżowanie wcale nie musi być tez trudne. Przygodę możemy zacząć od własnego województwa, kraju, a potem ruszać na podbój świata! „Cudze chwalicie, swego nie znacie” cały czas jest aktualne. Tutaj też nie potrzebujemy zbyt wielu pieniędzy. Zwiedzanie też może być darmowe, w dodatku wskazówki, gdzie najlepiej pójść, co zobaczyć, gdzie zjeść, co zwiedzić, znajdziemy w sieci. Czy to na blogach podróżniczych, czy też w tego typu portalach, a także na stronach internetowych. Zawsze pozostają też serwisy społecznościowe – nasi znajomi to nieocenione źródło informacji.

Nie pozostaje więc nic innego, jak zacząć planować. Pogoda nie jest zbyt sprzyjająca, dlatego do plecaka trzeba zabrać coś ciepłego, na nogi włożyć wygodne buty i ruszyć, gdzie tylko nas nogi poniosą.

One comment to Pomysły na tanie podróżowanie

  • BestWestern says:

    Chyba na przygodę autostopem bym się nie zdecydował, aczkolwiek podziwiam ludzi, którzy faktycznie w taki sposób przejechali pół świata.

    Ja swoją przygodę z podróżowaniem właśnie rozpocząłem z własnym województwem, później kolejne i cała Polska, a następnie zagranica.

    Pozdrawiam

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>