Zakopane może poszczycić się pięknymi górami, tradycją i magicznym klimatem jakim się otacza. To idealne miejsce dla każdego kto kocha góry i odpoczynek na świeżym powietrzu w otoczeniu wspaniałych widoków. Ale Zakopane przyciąga nie tylko wielbicieli gór; jest ono również miejscem spotkań kibiców sportów zimowych.

Zakopane bowiem wielokrotnie organizowało ważne imprezy sportowe, a skoki narciarskie są nieodłącznie kojarzone z tym podhalańskim miasteczkiem. Wielka Krokiew to obiekt, na którym odbywają się corocznie zawody.

Najważniejszą imprezą sportową, która przyciąga kibiców z całego świata jest organizowany rokrocznie Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Widowisko to uważane jest za jedno z najważniejszych zimowych wydarzeń sportowych. Najważniejszy cykl w skokach narciarskich czyli Puchar Świata organizowany jest w Zakopanem na Wielkiej Krokwi od inauguracji tej imprezy, czyli od roku 1980.

Już w czasie pierwszego konkursu w 1980 roku zwycięstwo odnieśli Polacy – Stanisław Bobak na Średniej Krokwi, i Piotr Fijak na Wielkiej Krokwi. Kolejne zawody w Zakopanem odbyły się w 1990, 1996, 1998, 1999 roku, a od 2002 roku odbywają się corocznie w styczniu. Od 2002 do 2005 roku konkurs Pucharu Świata w Skokach Narciarskich regularnie wygrywał Adam Małysz wielokrotnie stając na podium.

W tym roku Puchar Świata odbył się w dniach 21-23 styczeń, a najlepszym z Polaków Adam Małysz zajmując czwarte miejsce. Od roku 1990 zawody Pucharu Świata rozgrywane są na Wielkiej Krokwi. Wielka Krokiew to największa w Polsce skocznia narciarska zbudowana na północnym stoku góry Krokiew. Zaletą skoczni jest posiadanie sztucznego oświetlenia, które umożliwia organizację skoków w godzinach wieczornych, oraz igilitu, dzięki któremu mogą się na niej odbywać zawody w sezonie letnim.

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew to nowoczesny, dobrze oświetlony obiekt, który wywiera niesamowite wrażenie za równo na kibicach jak i samych zawodnikach. Dzięki położonemu na Wielkiej Krokwi igielitowi skoki narciarskie w Zakopanem odbywają się nie tylko zima, ale również w okresie letnim. Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich to kolejne zawody organizowane na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

W Zakopanem każdego roku organizowane są zawody w skokach narciarskich. Zarówno w okresie zimowych jak również w lecie Wielka Krokiew gromadzi całe rzesze kibiców skoków narciarskich jak i najlepszych zawodników w tej dyscyplinie. Organizowany w Zakopanem Puchar Świata uważany jest za jedną z najważniejszych imprez sportowych.