Chociaż Rimini nie należy do największych włoskich kurortów to jest niezaprzeczalnie cieszącą się największą popularnością wśród turystów miejscowością zlokalizowaną w północnej części linii brzegowej Adriatyku.

Kurort turystyczny

Każdego roku Rimini odwiedzane jest przez dziesiątki tysięcy turystów, na których czeka tutaj ogromna ilość zabytków, przepiękne plaże, czyste morze. Znajdują się tutaj jedne z największych w Europie wodne parki rozrywki oraz sąsiedztwo najbardziej urokliwego państwa-miasta na świecie – San Marino.

Jeśli szukasz miejsca, w którym będziesz mógł przeżyć niezapomniane przygody w czasie zbliżających się wakacji i zażyć ogromnej masy atrakcji, Rimini jest idealną lokalizacją dla Ciebie. Zabawa trwa tutaj przez cały dzień oraz przez całą noc, nie na darmo ten nadmorski kurort zyskał sobie miano miejscowości, która nigdy nie kładzie się spać.

W czasie drugiej wojny światowej to przepiękne miasto zostało prawie całkowicie zniszczone, na szczęście zachowała się jego najważniejsza część – klimatyczna starówka. Wokół której zlokalizowanych jest wiele zabytków wartych zwiedzenia, nastrojowych restauracji i kawiarni oraz jednych z najlepszych nocnych klubów.

Miasto doskonale zdaje sobie sprawę z różnych potrzeb turystów i dostosowuje swoją ofertę do każdego z nich. Dzięki czemu równie chętnie ściągają tutaj całe rodziny wraz z dziećmi. Przyjeżdżają też młodzi ludzie, którym zależy na mocniejszych wrażeniach i niezapomnianych przygodach.

Zabytki miasta

Na krańcach starego centrum miasta znaleźć możemy między innymi takie perełki architektoniczne jak Ponte Tiberio, czy też Arco d’Augusto. Powstawały na przełomie pierwszego wieku przed naszą erą oraz pierwszego wieku naszej ery. Są one wyraźnym znakiem, że Rimini było cenioną i posiadają strategiczne znaczenie dla starożytnych Rzymian kolonią.

Do pozostałości po tych wyśmienitych czasach zaliczyć możemy także ruiny ogromnego amfiteatru, które upiększają okolice miejscowego dworca kolejowego. W sąsiedztwie najważniejszych zabytków znajdziemy także dwa z największych miejskich placów. Wokół których skupia się życie całego kurortu, zarówno w czasie trwania sezonu wakacyjnego jak i poza nim.

Warto zwrócić także uwagę na świetnie plaże ciągnące się wzdłuż całego wybrzeża leżącego w granicach administracyjnych Rimini. Jedwabisty piasek, ciepła i czysta woda, ogromna ilość miejsc leżakowych. Plażowe bary, kluby i dyskoteki, sanitariaty, przebieralnie, wypożyczalnie sprzętu wodnego i wiele, wiele innych tym właśnie podobnych.