Góry południowego Tyrolu to ponad osiemdziesiąt szczytów, które sięgają trzech tysięcy metrów wysokości. Znajdują się tam Dolomiti Superski, czyli połączone trasy i wyciągi narciarskie najpopularniejszych regionów turystycznych oraz Ortler Skiarena, czyli region narciarski położony u stóp najwyższego szczytu. W tym miejscu znajdują się również Dolomity, górskie pasmo wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Rejon narciarski

Góry południowego Tyrolu uwielbiają wszyscy miłośnicy sportów zimowych. Jest tam trzysta słonecznych dni w roku, wszystkie trasy utrzymane są w idealnym stanie a do tego majestatyczna sceneria gór od zawsze przyciągają turystów i narciarzy z całego świata. W regionie tym oferowane są doskonałe trasy biegowe i zjazdowe tak dla narciarzy jak i dla snowboardzistów. Korzystać z nich mogą osoby na wszystkich poziomach zaawansowania. Istnieje aż ponad sześćdziesiąt szkółek narciarskich.

Na wielu stokach organizowane są właściwie codziennie imprezy, na których można świetnie się zabawić i spędzić czas po całodziennym przebywaniu na trasach zjazdowych. Południowy Tyrol nie jest jak do tej pory często odwiedzany przez turystów z Polski, jednak z roku na rok ich liczba się zwiększa. Ten region Włoch ma naprawdę wiele do zaoferowania. Dolomity, które w lipcu 2009 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO przyciągają swoim urokiem podobnie jak piramidy w Egipcie czy też meczet Taj Mahal w Indiach.

Turystyka narciarska

Posiadają jedne z najbardziej atrakcyjnych krajobrazów górskich. Cały region charakteryzuje się nie tylko walorami narciarskimi, posiada również bogatą i przepyszną kuchnię. Zjeżdżając trasami narciarskimi w dół, można zatrzymać się w wielu schroniskach, które oferują turystom pyszne dania lokalnej kuchni. Wszędzie tam można dotrzeć nie odpinając nart, tak więc pobyt można uznać za krótki ale za to treściwy.

Jeśli stawiamy na różnorodność tras, należy wybrać pobyt w Dolomiti Superski. Jest to dwanaście ośrodków narciarskich, położonych w bliskim sąsiedztwie. Posiadają one łącznie 1200 kilometrów tras narciarskich, które można pokonywać po wykupieniu jednego karnetu. Dzięki temu podczas dłuższego pobytu można odwiedzić wiele miejsc i nie zaprzątać sobie głowy wykupowaniem kolejnych biletów na przejazdy.

Na każdej trasie znajduje się kilka panoramicznych punktów widokowych, wiele schronisk i punktów, w których można skorzystać z pomocy medycznej lub serwisu sprzętowego. Pobyt w Dolomiti Superski usatysfakcjonuje każdego, nawet najwybredniejszego miłośnika narciarstwa.