Jeśli kiedykolwiek byłeś nad naszym polskim morzem a nie byłeś w Łebie to żałuj. Łeba to bardzo ładna miejscowość położona w województwie pomorskim. To miejscowość typowo turystyczna i uwielbiana szczególnie przez ludzi młodych. Jaki jest powód?

Położenie

Oczywiście nie brakuje tu atrakcji dla ludzi młodych, szukających ciekawych atrakcji, chcących dobrze się pobawić i korzystać z uroków plaży. Na zachód od miasta rozciąga się Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami i jeziorami Łebsko i Gardno, natomiast na wschód mamy jezioro Sarbsko i Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska. Szczególnie warto wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego i zobaczyć ruchome wydmy.

Dla tych którzy nie wiedzą a planują taką wędrówkę informuję że trzeba będzie iść 5 km. Mimo tego dystansu jest to całkiem przyjemna droga. Ci bardziej leniwi mogą wybrać rower albo dorożkę które kursują tu co chwile. Po dotarciu na miejsce i nacieszeniu oczu widokami polecam drogę powrotną brzegiem morza. Co prawda jest to dosyć długa droga ale bardzo przyjemna.

Łeba to nie tylko atrakcje turystyczne ale to przede wszystkim miejsce tętniące życiem, zarówno w dzień jak i w nocy. W dzień, kiedy tylko słońce wychodzi tłumy ludzi kierują się w stronę plaży. Jeśli jesteś śpiochem to musisz się liczyć z tym, że będzie Ci ciężko znaleźć dobre miejsce na plaży.

Atrakcje turystyczne

Czasami trzeba sporo przejść aby znaleźć odpowiednią miejscówkę. Oprócz pięknych plaż, słońca, półnagich dziewczyn są też różne atrakcje wodne. Miłośnikom adrenaliny polecamy przejażdżkę mega szybkimi łodziami. O ile dobrze pamiętam są one wyposażone w dwa silniki o mocy 300 KM każdy! Ci co byli wiedzą co to znaczy!

Przejażdżka nie jest tania ale dostarcza wielu niesamowitych wrażeń. Są również skutery wodne oraz jest możliwość przejażdżki na bananie. Po udanym dniu na plaży można kontynuować dobrą passę i udać się na wieczorne party. Jest tu wiele miejsc gdzie można poimprezować np. dyskoteka Copacabana na plaży. Podsumowując Łeba to idealne miejsce dla ludzi młodych.

Tu się nie da nudzić! Kto raz tu był chce tu wrócić. A tym którzy jeszcze nie byli gorąco polecam. Baza noclegowa w Łebie jest bardzo dobra. Są hotele, pensjonaty, pokoje gościnne, domki i inne noclegi. Wiadomo, że za noclegi blisko morza trzeba będzie odpowiednio więcej zapłacić, ale nocleg ok. 1km od plaży można dostać już za 35zł.