Wyjazdy na zimowe wczasy stały się w ostatnich latach nie mniej popularne od tradycyjnych letnich wakacji. Coraz więcej osób decyduje się na zimowy odpoczynek. Jedni w ucieczce przed polską zimą wybierają egzotyczne, ciepłe kraje, inni wręcz przeciwnie, decydują się na górskie wycieczki. Ci którzy są miłośnikami sportów zimowych i zamiast leżenia na rozgrzanej słońcem plaży wybierają szusowanie po stokach maja do wyboru zarówno oferty z Polski jak i z zagranicy.

Popularny kierunek

Wyjazdy na narty to bardzo popularny rodzaj aktywnego spędzania czasu z rodziną lub z przyjaciółmi. Ci którzy nie chcą ryzykować braku śniegu na górskich stokach wybierają oferty z zagranicy. Można wybrać się na narty do Włoch liczne biura podróży prześcigają się w ofertach wycieczek dla klientów pragnących wyjechać na narty .Dostępne są różnego rodzaju wycieczki począwszy od drogich pobytów w ekskluzywnych kurortach, do tańszych wycieczek z noclegami w pensjonatach i hotelach.

Można również samodzielnie zorganizować sobie taki wyjazd na narty do jednego z kurortów, bądź poszukać noclegu w prywatnych kwaterach. Jedno jest pewne – we włoskich Alpach czy Dolomitach z pewnością nie będziemy musieli martwić się brakiem śniegu. Na tamtejszych stokach bowiem rokrocznie śnieg zalega aż do końca kwietnia. Ponadto włoskie góry posiadają jedne z najlepszych tras narciarskich w Europie. Włochy to kraj przygotowany na odwiedzających go tłumnie wielbicieli „białego szaleństwa”.

Oferta turystyczna

Do dyspozycji turystów są liczne uzdrowiska, sanatoria i kurorty z możliwością uprawiania sportów zimowych. Wyjazd na narty do Włoch to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z jazdą na stoku, a chcieliby szybko się czegoś nauczyć. Tamtejsze ośrodki wypoczynkowe posiadają szkółki do nauki jazdy, dla tych którym obce są narty. Na miejscu istnieje również możliwość wypożyczenia lub kupienia sprzętu narciarskiego oraz wszystkich potrzebnych akcesoriów.

Ponadto ośrodki narciarskie we Włoszech oferują naukę jazdy oraz opiekę nad dziećmi. Dostępne są tzw. „Śnieżne przedszkola”, kursy nauki jazdy na nartach dla dzieci od 4 roku życia, oraz kluby narciarskie dla najmłodszych. Wyjazd na narty do Włoch do doskonała forma wypoczynku dla całej rodziny. Dostępne stoki narciarskie mają różne stopnie trudności, począwszy od łatwych tras dla początkujących, a kończąc na naprawdę trudnych rasach przeznaczonych dla profesjonalistów lubiących wyzwania i mocne wrażenia.

Bogata oferta dostępnych atrakcji turystycznych z pewnością zaspokoi gusta najbardziej wyrafinowanych turystów, a szusowanie na ośnieżonych i słonecznych stokach narciarskich okaże się niezapomniana przygodą. Należy jednak pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu zdrowotnych na czas wyjazdu, o nieszczęśliwy wypadek na stoku nie jest bowiem trudno.

Biura podróży przeważnie oferują ubezpieczenia w tej dziedzinie przy wyborze wycieczki należy tylko wybrać odpowiednią opcję. Zimowe wczasy spędzone we Włoszech to wspaniała propozycja zarówno na rodzinną wycieczkę jak i wypad z gronem przyjaciół. Bogato rozwinięta oferta sportów zimowych każdemu zapewni doskonałą rozrywkę i niezapomniane wrażenia.