Alpy to chyba jedne z najbardziej znanych gór na całym świecie i nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o tym aby kiedyś tam pojechać. Sama nazwa tych gór w odniesieniu do innych języków prawdopodobnie celtyckich nawiązuje do ich wysokości oraz koloru białego, którym oczywiście jest śnieg pokrywający szczyty.

Dla kogo

Miłośnicy jazdy na nartach czują się w tym miejscu doskonale ponieważ jest to biały raj dla wszystkich, którzy czasem lubią poszaleć i oderwać się od codziennego życia. Oczywiście wyjazd na narty w Alpy bardziej polecany jest osobom, które już wcześniej nabyły umiejętność jazdy na nartach. Cześć stoków jest bardzo wymagających, choć są też takie przygotowane dla początkujących.

Osoby, który dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami mogła skończyć nieco gorzej niż by tego oczekiwał. Wiele osób uważa, że na narty można jeździć jedynie w okresie zimowym. Jednak jak się okazuje stwierdzenie nie odnosi się do gór jakimi są Alpy, gdyż tam sezon narciarski trwa przez cały rok.

Fauna i flora

Ludzie przyjeżdżają do Alp z całego niemal świata aby móc rozkoszować się śnieżnymi szaleństwami nawet w okresie letnim. Oczywiście nie wszystkie części Alp są zaśnieżone latem. Są i takie, które jednak zielenią się i odbijają mnóstwem kwiatów.

Można więc spokojnie stwierdzić iż latem Alpy są niejako azylem gdzie można się udać w poszukiwaniu cudów fauny i flory. Co ciekawe to właśnie fauna Alp jest bardzo ciekawa i może zaintrygować niejednego turystę. Na górskich szlakach możemy spotkać nie tylko kozicę górską. Natknąć się też można na niedźwiedzia brunatnego, zająca bielaka, świstaka czy chociażby orła.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że również bogata jest flora Alp ponieważ na ich terenie zostało utworzonych wiele parków i rezerwatów gdzie występują niezwykle rzadkie i objęte całkowitą ochroną rośliny czy krzewy. Nie jest jednak tak, że całkiem niezwykle gatunki spotkamy jedynie w tychże rezerwatach. Równie dobrze możemy spotkać je na swojej drodze dlatego należy uważać aby ich nie podeptać i nie zniszczyć gdyż grozi to wysoką karą.

Różne kraje

Same Alpy dzielą się na kilka rodzajów i rozłożone są w różnych państwach i to właśnie od tego zależy, które części nadają się do odwiedzenia zimą, a które latem. Na terenie Alp znajduje się wiele szczytów jednak wśród najwyższych zapisanych w rankingach światowych.

Znajduje się ich jedenaście z czego oczywiście najsławniejszym jest Mont Blanc mierzący niemal pięć tysięcy metrów nad poziomem morza. Nie jest jednak powiedziane, że latem nie możemy zwiedzać niczego innego oprócz szczytów górskich. Po drodze nawet jeśli udajemy się na niewielką górę napotkać możemy na niewielkie, naturalne zbiorniczki wodne.

Nasz wyjazd latem na pewno będzie dla nas niesamowitym wydarzeniem. Warto urządzić sobie niewielki piknik rodzinny nad brzegiem takiego górskiego jeziorka czy potoku. Oczywiście trzeba koniecznie pamiętać o tym aby później wszystko po sobie posprzątać i pozbierać. W Alpach są również patrole i nie chcący możemy zostać ukarani za zaśmiecanie tak pięknego terenu.

Kiedy mamy wolny czas, który chcemy wykorzystać w niezapomniany sposób powinniśmy nie zastanawiać się ani jednej chwili. Wraz z rodziną udać się na wspaniałe wakacje do Alp gdzie czeka na nas mnóstwo przygód i atrakcji. Możemy być pewni, że nie stracimy i zachowamy je w pamięci już na zawsze.