Sama nazwa Couchsurfing kojarzyć może się z nową odmianą sportów wodnych. Nie ma z nimi jednak nic wspólnego – jest za to całkowicie rewolucyjny i bardzo modny w ostatnim czasie typ niekonwencjonalnej turystyki. Couchsurfing w dokładnym tłumaczeniu oznacza poszukiwanie kanapy. Tak, dokładnie kanapy.

„Użyczanie kanapy”

Cała idea polega na tym, że osoby, które są zainteresowane użyczeniem lokum (czy też właśnie swojej kanapy) podróżnym oraz turystom informują o tym na specjalnie przygotowanych do tego celu witrynach wspierających projekt. W zamian liczą, że jeśli znajdą się w potrzebie i będą potrzebowali darmowego noclegu w innym mieście albo kraju, także będą mogli skorzystać z czyjejś sofy.

Couchsurfing jest więc ideą, która zrzesza osoby posiadające kwatery prywatne. Nie mające nic przeciwko ich udostępnieniu na jedną, czy też dwie noce przypadkowym osobom. Taka forma turystyki zdobyła sobie w przeciągu zaledwie roku naprawdę ogromną popularność, także wśród Polaków. Pokazuje to między innymi jak silne potrafią być społeczności internetowe kiedy współpracują i działają razem. Oprócz tego jest to znak, że bezinteresowność oraz chęć pomocy innym nie umarła jeszcze w ludziach. Gotowi są ofiarować im schronienie chociaż na krótki czas.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć w jakich miastach oraz krajach możesz liczyć na udostępnione całkowicie za darmo kwatery prywatne poszukaj więcej informacji na temat Couchsurfingu w sieci internetowej. Dołącz do cały czas rozwijającej się społeczności. Może kiedyś wykorzystasz możliwość spędzenia kilku nocy na czyjejś kanapie.