Jeśli zależy nam na aktywnym wypoczynku to powinniśmy wybrać się do Karpacza. Oczywiście, największą popularnością cieszą się zjazdy na nartach, snowboardzie czy też na profesjonalnym torze saneczkowym. Nie każdy jednak preferuje takie zimowe rozrywki, dlatego w Karpaczu starają się zaspokajać oczekiwania każdego turysty.

Wycieczki rowerowe

Ciekawą alternatywną dla tych śnieżnych szaleństw są wycieczki rowerowe, zarówno zimą, jak i latem. W Karpaczu znajdują się liczne szlaki i ścieżki rowerowe, które znacznie ułatwiają to zadanie. W lecie można dzięki temu wybrać się w nieco bardzo dziewicze zakątki, natomiast zimą przeżyć ekstremalną przygodę jazdy na rowerze po śniegu. To jednak rozrywka dla odważnych rowerzystów i takich, którzy są pewni swoich umiejętności. Na koła zakładane są specjalne łańcuchy lub też koła wyposażone są w kolce, które pozwalają na przejazd po nawet bardzo głębokim śniegu.

Istnieje możliwość przyjazdu z własnym sprzętem lub też wypożyczeniu go na miejscu, w niemal każdym pensjonacie czy hotelu. Karpacz jest propagatorem zdrowego stylu życia, dlatego wciąż powstają nowe inwestycje, które są tworzone z myślą o rowerzystach. Powstają nowe nitki szlaków rowerowych, a w mieście dostępne są specjalne mini-parkingi, na których możemy bezpiecznie pozostawić swój pojazd.

Spływy kajakowe

Kolejną alternatywą dla narciarskich szaleństw są organizowane w Karpaczu spływy kajakowe. Odbywają się one w zorganizowanych grupach i pod okiem instruktora. Na rzece, które znajduje się w Karpaczu można spróbować swoich sił i zmierzyć się z żywiołem. Dużą atrakcję bez wątpienia stanowią spływy po niskich wodospadach, jednak to atrakcja dostępna jedynie dla nielicznych, którzy już wiele lat uczestniczą w tego typu imprezach.

Przy wodzie można także swobodnie rozbić namiot, ponieważ znajdują się tam doskonale wyposażone pola namiotowe oraz campingi, na których mamy dostęp do łazienki, toalety, kuchni czy też bieżącej wody. Takie ekstremalne wakacje w Karpaczu z pewnością zadowolą nawet najbardziej wybredną i wymagającą osobę, które zdecydowała się na aktywny wypoczynek w Karpaczu.

Dla turysty ważny jest również nocleg, dlatego dobrze jest, aby wcześniej zarezerwować sobie miejsce w obiekcie noclegowym lub jeżeli nie znalazło się jeszcze takiego miejsca – zapoznać się z ofertą serwisów noclegowych w internecie.