Egipt jest najstarszą znaną starożytną cywilizacją na świecie. Historia Egiptu sięga tysięcy lat przed nasza erą. Dlatego ten kraj jest tak atrakcyjny dla turystów, nierzadko nowożeńców. W tym kraju można skupić się na poznawaniu kultury i historii tego antycznego państwa. Można oddać się relaksowi i przyjemnościom bądź aktywności i sportom wodnym Egipt jest krajem leżącym w północno – wschodniej Afryce wraz z Półwyspem Synaj w zachodniej Azji.

Od północy otacza ten kraj morze śródziemne a na wschodzie morze czerwone. Językiem państwowym jest arabski, lecz poprzez masowe przyjazdy turystów Egipcjanie mówią wieloma językami, najczęściej angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. To właśnie te miasta jak Hurghada, Sharm El Sheikh czy Kair przyciągają mnóstwo turystów, kusząc urokami swoich plaż, hoteli, zabytków i innych atrakcji.

Kultura i zabytki

Historia jak i kultura starożytnego Egiptu jest bardzo specyficzna, ale i wyjątkowa. W czasach antycznych władzę sprawował faraon – wysłannik i ziemski odpowiednik Boga. Egipcjanie również nie należeli do ludzi wierzących w jednego Boga, byli politeistami, dlatego tak bardzo znany jest np. Ozyrys, Amon, Horus czy Bastet. Zwiedzając muzeum w Kairze, dolinie królów, piramidy w Gizie, czy świątynie Hatszepsut turyści mają szansę zapoznać się z tą kulturą, religią i zwyczajami. W Egipcie jest wiele zabytków, które przetrwały tysiące lat, by teraz przekazywać starożytne dzieje współczesnym naukowcom.

Piramidy w Gizie

Na zwiedzanie najlepiej wybrać się w sezonie wiosennym, bądź jesiennym. Egipt jest krajem bardzo ciepłym, a zwiedzanie w ponad 40 stopniowym upale może skończyć się nieprzyjemnie. Decydując się na wyjazd do tego kraju należy przed wylotem zapoznać się z ich kulturą. Kraje arabskie są bardzo entuzjastycznie nastawione na turystów, w szczególnie płci pięknej. Dlatego panie powinny zaopatrzyć się w mało wyzywające stroje, zwłaszcza w miejscach publicznych, by nie narazić się zbytnie spoufalanie ze strony Egipcjan.

Relaks i przyjemność

Dla osób chcących wypocząć, zrelaksować się, Egipt jest idealnym krajem do tego typu rekreacji. Pięciogwiazdkowe hotele z pełnym pakietem zabiegów Spa, hydromasaży, basenów z natryskami, są wprost stworzone dla ludzi chcących odpocząć od pracy, natłoku codziennych obowiązków i spraw. Taki pakiet jest również idealny na miesiąc miodowy, dla nowo-poślubionych par. Ciepły kraj, tworzy idealny warunki dla pobytu we dwoje. Pary mogą oddać się wspólnym zabiegom relaksacyjnym, pobyć ze sobą, rozkoszować się słońcem, swoim towarzystwem i bliskością. Gdy wylegiwanie się na słońcu, znuży się warto wybrać się do dzielnicy Namabay w mieście Sharm El Sheikh. Można tu spróbować regionalnych potraw, a także zakupić wszelkiego rodzaju pamiątki.

Aktywności i sporty rekreacyjne

Kurorty w Egipcie posiadają nieograniczoną liczbę atrakcji i możliwości uprawiania sportów. Przy prywatnych plażach każdego z hoteli miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą oddać się kursom nurkowania, windsurfingu, surfingu, siatkówce plażowej bądź spacerom przy brzegu. Piękna pogoda sprzyja każdej aktywności na dworze. Dodatkowo hotele w swoim pakiecie posiadają wodny fitness w basenie, siatkówkę wodną, jogę przy wschodzie słońca, bądź bilard lub tenis stołowy.

Dla spragnionych kontaktu ze znajomymi i bliskimi w ofercie jest również połączenie z internetem. Ponad to wykupując specjalny pakiet, można spróbować swoich sił w quadach na pustyni, odwiedzić wioskę Beduinów, zanocować na środku pustyni, bądź spróbować swoich sił w poskromieniu wielbłądów. Ten kraj przewiduje bardzo wiele atrakcji zarówno tych na lądzie jak i na morzu bądź rzece (wycieczka statkiem po Nilu), wystarczy tylko mieć chęć wszystkiego spróbować i na własne oczy zobaczyć.

Ten kraj urzeka swoją historią, kulturą, a także wysoką temperaturą dla wszystkich spragnionych słońca, lazuru nieba i morskich fal. W tym uroczym zakątku na ziemi, Państwo młodzi mogli by zdecydować się na uwiecznienie chwil miesiąca miodowego. Sesja zdjęciowa wykonana na tle pustyni, bądź piramid będzie zachwycała na długie lata, a sam ślub byłby niezapomnianą przygodą dla par i dla rodziny.

Baza noclegowa

Miejsc noclegowych w popularnych nadmorskich kurortach znajdziemy w Egipcie sporo. To najczęściej hotele położone w nadmorskim pasie blisko plaży. Większość z reklamuje się jako miejsca noclegowe oferujące wszystkie dostępne wygody dla turystów łącznie z doskonałym zapleczem turystycznym w postaci barów czy basenów. W praktyce jednak sporo hoteli co innego reklamuje a co innego oferuje. Można znaleźć w sieci sporo negatywnych opinii o hotelach i ich standardzie oraz obsłudze. Warto więc się ubezpieczyć na taką ewentualność sprawdzając opinię o hotelach w Hurghadzie, Kairze czy Sharm el Sheikh. Takie możliwości oferuje nam serwis Trivago, który pozwala również wybrać hotel z usługami jakich potrzebujemy – czy to ma być SPA, czy hotel z prywatną plażą.