Wybierając się do Zakopanego w trakcie sezonu warto pomyśleć wcześniej o miejscu noclegowym. Właściwie sezon w Zakopanem trwa cały rok, poza miesiącami od marca do maja, poza tym okresem znalezienie kwatery w Zakopanem może wiązać się z pewnymi problemami. Mimo panującej dużej konkurencji czasem ciężko znaleźć to najbardziej odpowiednie i korzystne miejsce do zakwaterowania. Dlatego szukajmy pokoju lub apartamentu na miesiąc wcześniej.

Popularne noclegi

Najczęściej kwaterę możemy znaleźć w willach lub domach wybudowanych przez miejscowych górali. Warunki są w nich jednak bardzo różne, czasem możemy dostać pokój z łazienką i wyposażeniem a możemy też trafić jedynie pokój a o resztę będziemy musieli martwić się sami. Oczywiście im lepiej wyposażona kwatera tym wyższą cenę przyjdzie nam zapłacić. To samo dotyczy odległości od centrum, im bliżej Krupówek otrzymamy kwaterę tym wyższy koszt noclegu.

Jeżeli nie znajdziemy odpowiednich warunków noclegowych na kwaterze w Zakopanem możemy poszukać pokoju w okolicznych miejscowościach. Wsie położone w okolicach Zakopanego oferują podobny standard i jedyna różnica to odległość od atrakcji Zakopiańskich. Do wyboru mamy kwatery w Bukowinie Tatrzańskiej lub Białce Tatrzańskiej. Swoje oferty udostępniają też miejscowości Murzasichle, Poronin. Wszędzie tam znajdziemy oferty noclegowe w kwaterach czy pokojach do wynajęcia.

Baza noclegowa w Zakopanem i okolicach jest świetnie przygotowana na potrzeby odwiedzających to miejsce turystów. Możemy wybierać od tanich ofert zlokalizowanych na obrzeżach miasta z podstawowym wyposażeniem po luksusowe apartamenty położone w centrum miasta doskonale wyposażone we wszystkie potrzebne rzeczy. Jednak w sezonie część tych kwater została już zarezerwowana i im później zajmiemy się poszukiwaniem noclegu tym mniejsze pole wyboru będziemy mieli.

Dlatego warto zacząć szukać kwatery w Zakopanem na około miesiąca przed przyjazdem, wtedy mamy dujesz szanse znaleźć miejsce, które będzie nam w pełni odpowiadało. Wybierzemy sobie odpowiednią lokalizację oraz standard kwatery. Mamy też większą możliwość w wyborze ceny jaką przyjdzie nam zapłacić za pokój lub apartament.