Mało dzisiaj mamy miejsc, w których można w ciekawy sposób spędzić czas z dziećmi. Niestety obserwuje się niekorzystną tendencje, zmierzającą w bardzo złym kierunku. Dla wielu rodziców spędzanie czasu z pociechami to niedzielna wyprawa do centrum handlowego, co nie jest najciekawszą, jak również zapewne nie jest kształcą alternatywą.

Aktywność i nauka

Patrząc na przykre zachowania tego rodzaju, miło jest wspomnieć, że są w Polsce miejsca, w których rodzice i dzieci mogą spędzić czas razem w zupełnie innej formie. Są to niesamowite inwestycje, nastawione na to, aby rozrywka, wypoczynek i nauka łączyły się w bardzo efektowny sposób. Jednym z takich ciekawych miejsc w Polsce jest Park Jurajski w Solcu Kujawskim. W tej krainie dinozaurów żadne dziecko nie będzie się nudzić, a również rodzice odbędą uroczą podróż w odległą przeszłość.

Nauka w ciekawej formie – to na pewno można powiedzieć o tym miejscu. Na wszystkich chętnych czekają modele dinozaurów, gadów jak również pterozaurów. Samych dinozaurów w placówce znajdziemy 160 sztuk. Wszystko jednak szczególnie zachwyca formą. Owe modele nie znajdują się bowiem w zamkniętych salach, przedstawione jak wystawa muzealna. Wszystkie „okazy” znajdują się na ścieżce dydaktycznej parku.

Na świeżym powietrzu, spacerując z rodziną i przyjaciółmi, można doskonale wypoczywać, jednocześnie podziwiając niesamowicie realistyczne modele dinozaurów. Dla bliżej zainteresowanych na obszarze parku rozmieszczone zostały tablice, na których znajdziemy informacje o każdym z prezentowanych zwierząt. Szczególni miłośnicy tej tematyki, jak również grupy zorganizowane, chętnie korzystają z usług przewodnika. Całość „pokazu” można obejrzeć w przeciągu około półtoragodzinnego spaceru.

Dla większych dzieci, młodzieży i dorosłych, polecane są również wystawy muzealne i wykłady, które odbywają się praktycznie o każdej pełnej godzinie. W specjalnie urządzonych salach lub na otwartym terenie parku, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat skamieniałości, dawnych morskich stworzeń czy karbońskiego lasu. Lekcje trwają około 45 minut i w większości dostosowywane są do wieku słuchaczy.

Ponadto Park to również kraina rozrywki. Na dzieci, nawet te najmniejsze, czekają liczne atrakcje. Obszar zabaw oferuje różnego rodzaju zjeżdżalnie, małpi gaj i inne ciekawe konstrukcje, czekające na ich pokonane przez maluchy. Z uwagi na liczne atrakcje Park Jurajski, to miejsce, w którym aktywnie i wesoło można spędzić nawet cały dzień. Dla potrzeb klientów na terenie parku zlokalizowano również dużą restaurację, dzięki której, nie ma problemu z pozostaniem na obszarze na dłużej niż tylko kilka godzin.