Toskania, wspaniała włoska kraina historyczna łączy w sobie urok niezliczonych zabytków i zapierające dech w piersiach widoki. Jest jednym z najważniejszych centrów turystyki na świecie.

Główne atuty

Jej największymi atutami są góry, morze, zabytkowe miasta, a do tego wspaniała włoska kuchnia, znane na całym świecie wina i ciepły klimat. Region ten posiada niezwykły urok i atmosferę, a także magnetyzm, który gwarantuje niezapominanie chwile i nieodpartą pokusę powrotu. Dzięki bogatej infrastrukturze turystycznej, a zwłaszcza bardzo rozbudowanej ofercie wynajmu domów wyjazd do Toskanii może oznaczać niezwykle ciekawy, a do tego tani wyjazd.

Toskania podzielona jest na 10 prowincji. Florencja jest jej stolicą. Ta położona w centralnej części Włoch miejscowość, otoczona wzgórzami z trzech stron swój największy rozwój miasta przeżyła pomiędzy XIV a XVI w., za panowania Medyceuszy, dzięki którym stała się włoską stolicą sztuki- malarstwa, rzeźby, literatury i muzyki. Tutaj tworzyli wielcy artyści tacy jak Michelangelo, Giotto, Galileo Galilei, Dante. Pozostawili po sobie wspaniałe zabytki i dzieła, które do dziś zachwycają. Miasto jest wprost przepełnione zabytkami. Warto więc pomyśleć nad zarezerwowaniem w mieście lub okolicy noclegów, by móc zobaczyć jak najwięcej.

Na miejscu koniecznie trzeba odwiedzić Pałac i Most Złotników. Punktem nadrzędnym wycieczki po Florencji jest Baptysterium Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się replika słynnych Drzwi Raju, a także Katedra Santa Maria del Fiore, przy której stoi niepowtarzalna dzwonnica Giotta. Również nie można pominąć dwóch galerii – Galleria dell’Academia i Galleria degli Uffizi – słynące w całej Europie ze swych bogatych zbiorów.

W przypadku muzeów znajdujących się w Florencji warto zarezerwować bilet z wyprzedzeniem, aby unikną kolejek. Lepiej też nie wjeżdżać do centrum miasta autem, gdyż może się okazać, że poszukiwanie wolnego miejsca na zaparkowanie zajmie zdecydowanie za dużo czasu, którego może zbraknąć na zwiedzanie. Mniej stresującym rozwiązaniem jest pozostawienie auta na obrzeżach miasta i przesiadka do transportu publicznego.